Beeldcommunicatie is het communiceren via beeld en geluid via de televisie of computer. Met behulp van een webcam, settopbox en afstandsbediening kan beeldcontact gelegd worden tussen cliënten, begeleiders, mantelzorgers etc.
Naast het communiceren via beeld is dit medium ook bedoeld als informatiebron voor cliënten van Kwintes. Er is een speciale Kwintes interface ontwikkeld, waarin bepaalde functies aangeklikt kunnen worden. Cliënten kunnen hier bijvoorbeeld informatie vinden over Kwintes, de Dag Activiteiten Centra (DAC’s) en andere instellingen. Ook kunnen cliënten via het systeem aangeven dat ze graag gebeld willen worden door hun begeleider en cliënten kunnen hun eigen agenda invullen en herinneringen instellen. Kwintes wil cliënten zoveel mogelijk betrekken bij de invulling van het systeem.
Op dit moment kunnen cliënten in en rond Almere gebruik maken van beeldcommunicatie. Voo rmeer informatie kunt u contact opnemen met de projectleider, Cynthia Foekema: c.foekema@kwintes.nl
Klik hier voor de nieuwsbiref Beeldcommunicatie